PolskiFrançais Deutsch - in kürze von der Übersetzung English - coming soon from translation

User login

CAPTCHA
Prosze wpisz tekst w pole ponizej w celu potwierdzenia ze jestes czlowiekiem a nie botem spamerow.

Flyer 550 Cruiser sport

Bardzo wygodny jacht turystyczny, o zacięciu sportowym. Zaprojektowany z myślą o komfortowej, rodzinnej żegludze, w wersji sport, wyposażony w miecz szybrowy i spinaker, jest świetnym połączeniem żeglarstwa regatowego i turystycznego.

Na funkcjonalne wnętrze jachtu, składają się dwie jednoosobowe hundkoje i jedna dwuosobowa koja dziobowa, cztery duże bakisty oraz stolik i zlew montowane po przeciwnych burtach. Dostosowany do potrzeb i oczekiwań danego klienta, Flyer 550 Cruiser może być wykończony w drewnie lub tapicerce. Piękna linia kadłuba ucieszy oko największych sceptyków, zwłaszcza gdy poznają jego właściwości nautyczne. Jacht z powodzeniem startuje w regatach Euro Micro (Belgia, Rosja, Łotwa) i Grand Prix Polski Klasy Micro niejednokrotnie umożliwiając właścicielom wspięcie się na podium. Komfort pracy na pokładzie zapewnia wyprowadzenie wszystkich lin obsługujących żagle do kokpitu. Jacht polecany tym, którzy cenią bezpieczną, szybką żeglugę w estetycznym wydaniu.

Zamów Teraz

Klasa jachtu: Micro
Dywizja jachtu: cruiser
Konstruktor: Leszek Gonciarz
Waga jachtu: 560 kg, Balast 200 kg
Długość całkowita jachtu: 550 cm
Szerokość jachtu: 245 cm
Zanurzenie max/min: 1,10/0,25m
Ożaglowanie: ułamkowe, fok + grot 18,5 m2, spinaker 19,6 m2
Załoga jachtu: 2-4 osób
Przeznaczenie jachtu: regaty i turystyka
Rok projektu: 2006

Kadłub Jachtu

Na kadłub składa się dno jachtu, pokład, wklejka wnętrza z kojami, wręgi, wklejona skrzynka mieczowa, zamontowany miecz, pilers, pokrywy bakist, sztorcklapa i suwklapa zejściówki. Wszystkie te elementy są precyzyjnie montowane przez wykwalifikowanych szkutników. W wersji sport montowany jest miecz szybrowy, podnoszony na czterokrotnej talii, oraz szybrowa płetwa sterowa. Zestaw taki, mimo iż bardziej wymagający, pozwala efektywniej wykorzystać możliwości żeglugowe jachtu. Do urządzenia sterowego montowany jest przedłużacz długości 90 cm. Forluk montowany jest na specjalne zamówienie klienta, Domyślnie, miejsce konstrukcyjnie przygotowane w dziobowej części pokładu/kabiny do montażu forluku usztywniane jest białą, lekką płytą maskującą.

Maszt Jachtu

Na jachcie Flyer 550 Cruiser zastosowano takielunek ułamkowy z dwiema parami want (liny stalowe), sztagiem (lina stalowa) oraz regulowanym achtersztagiem (lina miękka) wraz z wędką. Wanty topowe przechodzącą przez salingi po obu stronach masztu. Wanty kolumnowe montowane są w połowie masztu, pod aluminiowymi salingami, po jednej na burtę. Sam maszt (aluminiowy) wyposażony jest w mocowanie bomu grota, koszyk spinakerbomu (montowany zarówno w wersji standard jak i sport). Fały żagli natomiast, prowadzone są wewnątrz masztu. Dodatkowo do pokładu montowane są cęgi, sztagownik, podwięzi wantowe wraz z mocowaniami pod pokładem. Wszystkie okucia masztu wykonane są ze stali nierdzewnej.

Do masztu na specjalnym okuciu montowany jest aluminiowy bom, wyposażony w obciągacz bomu grota, obciągacz liku dolnego grota oraz szoty grota na poczwórnej talii z knagą montowaną na stoliku w kokpicie.

Wersja sport wyposażona jest dodatkowo w mocowanie topenanty spinakerbomu na maszcie, spinakerbom montowany do bomu grota wraz z mechanizmem umożliwiającym jego wystrzelenie .

Żagle Jachtu - opcja, wersja rekomendowana

Do jachtu Flyer 550 Cruiser w wersji sport przygotowany został zestaw żagli zaprojektowanych z myślą o sportowej rywalizacji, żagle: fok i grot (o łącznej powierzchni 18,5 m2) oraz spinaker o powierzchni 19,6 m2.

Czwartym żaglem, dodawanym na życzenie Klienta jest fok sztormowy o powierzchni od 2 do 3 m2. Fok sztormowy, jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia wymaganych wobec jachtu startującego w regatach klasy Micro.

Dostawca żagli, firma Ocean Sails, od lat dostarcza żagle najlepszym sportowcom startującym na jachtach klasy Micro. Więcej o rekomendowanych przez nas żaglach, stosowanych materiałach i technikach, patrz Żagle Ocean Sails.

Pokład Jachtu

Pokład jachtu Flyer 550 Cruiser w wersji sport wyposażony jest tak, aby umożliwić dynamiczne trymowanie jachtu w czasie żeglugi, pozostawiając jednocześnie miejsce na komfort i radość ze skutecznej żeglugi. Do trymowania foka montowane są knagi szotów, bloki kabestanowe, szyny oraz wózki szotowe foka Do trymowania grota wraz czterokrotną talią grota z knagą montowany jest stolik umożliwiający zmniejszenie długości szota niezbędnego do obsługi żagla, obciągacz bomu na czterokrotnej talii, obciągacz liku dolnego grota. Wersja sport wyposażona jest dodatkowo w cunningham grota, kontrafał foka, dodawane są bloki i knagi fału spinakera, topenanty spinakerbomu, obciągacza spinakerbomu, wystrzału, bloki kabestanowe i knagi szotów spinakera oraz barber hauler’ów. W kokpicie montowane są także pasy balastowe trzech członków załogi.

Dla wygody i bezpieczeństwa żeglowania, zgodnie z przepisami klasy Micro, wszystkie liny wykorzystywane do pracy żaglami (fał i kontrafał foka, fał grota, cunningham grota, obciągacz liku dolnego grota, obciągacz bomu grota, fał spinakera, topenanta spinakerbomu, obciągacz spinakerbomu, wystrzał spiankerbomu) wyprowadzane są do kokpitu i blokowane w knagach zaciskowych montowanych nad zejściówką.

Na pokładzie znajdziecie także okucia wymagane przepisami klasy Micro, w tym wygodny kosz dziobowy ze stali nierdzewnej oraz 3 wytrzymałe ucha holownicze (2 na rufie, 1 na dziobie)

Wnętrze Jachtu

Jacht Flyer 550 Cruiser, także w wersji sport, wykończony jest białą wklejką oraz drewnianą sklejką. Wklejka wnętrza formuje koje (dwie wygodne hundkoje oraz dużą koję dziobową), dwie bakisty pod koją dziobową, dwie szafki, w tym jedna ze zlewem, po jednej na każdej burcie jachtu.

Bakisty pod wszystkimi kojami wykończone są sklejką. Na każdą z czterech koji, idealnie pod wymiar szyte są wygodne materace.

Światło w jachcie zapewniają dwa podłużne okna subtelnie wkomponowane w linię nadbudówki, po jednym na burcie. Dodatkowym źródłem światła może być forluk montowany na zamówienie Klienta nad koją dziobową.

Jacht ten na wyrost spełnia wymagania klasy Micro, określające minimalne wymiary wnętrza. Dzięki temu, nawet w swoim podstawowym wyposażeniu pozwala na wygodny nocleg czterem osobom.

Przedstawiona na zdjęciach wersja jachtu nie została wyposażona w tapicerkę na burtach kadłuba. Jacht może zostać wykończony zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami Klienta.

Jachty budowane są ręcznie z wykorzystaniem wysokiej jakości żywic.

Do wyposażenia i okucia jachtów wykorzystywany jest osprzęt firmy Harken oraz liny Liros.